Systemy Alarmowe

Systemy Alarmowe są tworzone według państwa potrzeb, służymy doradctwem i fachową obsługą. Posiadamy serwis 24h telefoniczny.
Nasze Alarmy przystosowane są do obsługi zarówno przez stacje monitorowania, jak i sam użytkownik może być powiadamiany o zdażeniach Alarmowch z obiektu.
Współpracujemy z profesionalnym Biurem Ochronyn BEZPOL

Ważną żeczą jest konserwacja systemu alarmowego.

System alarmowy jest doskonałym sposobem na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w sytuacji ryzyka włamania czy innych zagrożeń dla mienia czy nawet zdrowia i życia domowników. Chcąc mieć pewność, że taka instalacja zareaguje właściwie kiedy będzie to konieczne, należy zadbać o utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego całego systemu.

Nowoczesny alarm domowy to złożona instalacja, w skład której wchodzi od kilku do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu urządzeń i elementów. Od ich niezawodności i prawidłowego działania zależy ostatecznie skuteczność pracy całego systemu. Tak jak w przypadku innych skomplikowanych urządzeń technicznych – samochodów czy urządzeń grzewczych, tak również w kwestii instalacji alarmowych, wykonywanie okresowego przeglądu i sprawdzenia poprawności pracy całej instalacji powinno być powszechnym standardem. Regularnie przeglądany system zapewni maksymalną niezawodność, gwarantując tym samym jego użytkownikom maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Wykonanie takiego przeglądu najlepiej powierzyć kompetentnemu fachowcowi, który w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie nie tylko sprawdzi poprawność działania krytycznych, z punktu widzenia niezawodności elementów systemu, ale także z wyprzedzeniem zareaguje na wczesne objawy sytuacji wymagających fachowej interwencji. Dobrze wykonany przegląd powinien obejmować kompleksowe sprawdzenie najważniejszych elementów instalacji, które mogą wpłynąć na pogorszenie jakości działania systemu w krytycznym momencie. Poniżej przedstawione są najważniejsze przy przeglądzie zagadnienia, sposób ich sprawdzenia oraz ich wpływ na działanie systemu.

Zasilanie systemu alarmowego

System alarmowy z reguły posiada zasilanie podstawowe 230 V oraz pomocnicze za pomocą wbudowanego akumulatora. W przypadku zaniku zasilania podstawowego, system powinien automatycznie przełączyć się na zasilanie akumulatorowe, które powinno być w stanie dostarczać energię przez co najmniej kilka/kilkunaście godzin. Tak jak w przypadku akumulatorów samochodowych czy laptopowych, również akumulatory w systemie alarmowym z czasem tracą swoje właściwości. Podstawową czynnością w trakcie przeglądu powinno być sprawdzenie poprawności działania układu ładowania akumulatora, oraz weryfikacja kondycji samego akumulatora. O ile do sprawdzenia układu ładowania wystarczy z reguły nawet najprostszy multimetr (ważne żeby zapewniał on odpowiednią dokładność odczytu), o tyle sprawdzenie kondycji akumulatora wymaga użycia specjalizowanego sprzętu umożliwiającego szybką ocenę jego stanu. W przypadku utraty pojemności, pogorszenia się zdolności do dostarczania prądu lub stwierdzeniu uszkodzenia, konieczna jest wymiana akumulatora na nowy – współcześnie produkowane szczelne akumulatory ołowiowe nie umożliwiają przeprowadzenia regeneracji.Działanie sygnalizatorów

Okresowe sprawdzenie systemu powinno obejmować weryfikację pracy sygnalizatorów systemu alarmowego. Należy przy tym sprawdzić zarówno działanie sygnalizacji akustycznej, jak też optycznej. Konserwacja sygnalizatorówDobrze jest też sprawdzić poprawność działania układu przeciwsabotażowego, zwłaszcza w przypadku sygnalizatorów umieszczonych w miejscu łatwo dostępnym dla osób postronnych. Ze względu na bepośrednie narażenie na działanie czynników atmosferycznych, sygnalizatory mogą ulec uszkodzeniu spowodowanemu np. korozją elementów wewnętrznych. Dodatkowo, ich skuteczność może być pogorszona poprzez celowe działanie – np. wypełnienie pianką montażową w celu osłabienia poziomu dźwięku wychodzącego z sygnalizatora.Działanie czujek

Czujki ruchu to precyzyjne urządzenia, wyposażone w specjalne układy optyczne niezbędne do ich prawidłowej pracy. Zabrudzenie soczewki czujki, na przykład w wyniku zachlapania farbą w trakcie odświeżania mieszkania może wyraźnie pogorszyć jej działanie. Zdarza się również, że we wnętrzu czujki, zwłaszcza jeżeli pozostawione zostały duże szczeliny przy otworach montażowych, potrafią zadomowić się “dzikie zwierzęta” - np. pająki. Dlatego w trakcie przeglądu czujki powinny być otwarte, wyczyszczone od środka a po ponownym montażu ich działanie powinno być zweryfikowane. Należy też sprawdzić poprawność działania czujek kontaktronowych, wykrywających otwarcie drzwi i okien. Zdarza się np., że w wyniku eksploatacji oderwana zostaje wystająca jedna z części czujki, czyniąc ją całkowicie nieprzydatną.Podsumowanie

Podane tutaj przykłady to tylko część zagadnień weryfikowanych przez dobrego technika. Warto mieć świadomość jak odpowiedzialne jest zadanie polegające na zapewnieniu niezawodności pracy alarmu domowego. Dobrym pomysłem jest zlecenie takiego przeglądu co najmniej raz do roku, najlepiej przed zaplanowanym dłuższym wyjazdem – dzięki temu będąc poza domem możemy mieć pewność, że alarm domowy zadziała jak powinien wtedy kiedy będzie potrzebny, przynosząc tym samym przyjemne poczucie bezpieczeństwa. Oprócz pewności, że nasz system zadziała właściwie wtedy kiedy będzie to konieczne, okresowe przeglądy systemu mogą być potrzebne w razie posiadania ubezpieczenia na dom lub mieszkanie. Ubezpieczyciel może wymagać potwierdzenia sprawności posiadanych zabezpieczeń w celu wypłacenia należnego odszkodowania.Podane tutaj przykłady to tylko część zagadnień weryfikowanych przez dobrego technika. Warto mieć świadomość jak odpowiedzialne jest zadanie polegające na zapewnieniu niezawodności pracy alarmu domowego. Dobrym pomysłem jest zlecenie takiego przeglądu co najmniej raz do roku, najlepiej przed zaplanowanym dłuższym wyjazdem – dzięki temu będąc poza domem możemy mieć pewność, że alarm domowy zadziała jak powinien wtedy kiedy będzie potrzebny, przynosząc tym samym przyjemne poczucie bezpieczeństwa. Oprócz pewności, że nasz system zadziała właściwie wtedy kiedy będzie to konieczne, okresowe przeglądy systemu mogą być potrzebne w razie posiadania ubezpieczenia na dom lub mieszkanie. Ubezpieczyciel może wymagać potwierdzenia sprawności posiadanych zabezpieczeń w celu wypłacenia należnego odszkodowania.

 

Strefa Prywatna
login:

hasło:

Informacje o tobie

Powrót na stronę główną Powrót na stronę główną